BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 2357780
*
nr 235 7780
Ljusstake
keramik
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
8217 Lampett
Gustaviansk stil, trä, guldbemålad. Diameter: 45 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
*
Ljusstake
nr 235 7780
Ljusstake
keramik
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2003 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
8217 Lampett
Gustaviansk stil, trä, guldbemålad. Diameter: 45 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21 -
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30



